Mazi Plak & Cafe
(0)
  • Sepetteki Ürünler
  • Sepetinize henüz ürün eklemediniz...

Hakkımızda

Geçmişi bu güne taşıyan, mazide kalan anıları canlandıran eski yeni bir mekan; Mazi Plak Cafe!

Kadıköy Moda’da 2017 Nisan ayında hizmete giren Mazi; kurumsal hayatı arkasında bırakan bir kadın girişimci tarafından işletiliyor ve hem plakçı hem kafe olarak iki konsepti bir arada sunuyor. Plak dinlerken ev yapımı tatlılarını, özel kahvelerini ve butik çaylarını tadabileceğiniz kafe bölümünün yanı sıra arka odada plak ve pikap satışı yapılıyor. Yerli ve yabancı dönem plakların yanısıra yeni basım plak satışı da yapılan bölümde aynı zamanda her bütçeye uygun dönem ve yeni nesil pikaplar da satılıyor.

Plak satış odasının bir özelliği de küçük bir sahnesinin olması. Bu sahnede haftanın belirli günlerinde canlı plak mezatı düzenleniyor, plak severler açık artırma usulüyle sevdikleri sanatçıların plaklarını satın alabiliyorlar. Canlı ve online satışlar ile her hafta Türkiye’nin her bölgesinde ve yurtdışında plaklar yeni sahiplerine kavuşuyor.

Açıldığı günden bu yana en büyük hedefi; değerli sanatçıları, hayranları ve plak koleksiyonerleri ile buluşturmak; bu amaçla gerçekleştirilen imza günleri ve söyleşileri Mazi’nin farkı ve önceliği olarak görülüyor.

Açılışını yakın zamanda kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığımız Hey Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şener’in yaptığı Mazi Plak Cafe, İskender Doğan, Coşkun Demir, Atilla Atasoy, Ülkü Sarpkan, Gülden Karaböcek, Semiha Yankı, Nuri Alço gibi çok değerli isimleri ağırladı.

Her detayı özenle düşünülerek hayata geçirilen Mazi Plak Cafe; dünyada ve ülkemizde yeniden canlanan plak ilgisini desteklemeyi, kendileri gibi plaktan müzik dinlemeyi sevenleri bir araya getiren sosyal bir ortam yaratmayı ve geçmişin en özel değerlerini bugüne taşıyabilmeyi hedefliyor.

 

 

 

Copyright © 2020 MaziPlak